Tiskové zprávy

ARCHICAD 20 – čerstvý pohled na BIM

[11.5.2016] GRAPHISOFT představil ARCHICAD 20, nejnovější verzi svého BIM/CAD programu pro architekty a projektanty

 

ARCHICAD 20 – čerstvý pohled na BIM

Praha/Budapešť GRAPHISOFT® představil ARCHICAD® 20, nejnovější verzi svého BIM/CAD programu pro architekty a projektanty. ARCHICAD 20 dostal zcela nové uživatelské rozhraní připravené pro práci na monitorech s vysokým rozlišením. Pod povrchem se pak skrývá řada vylepšení, která zdůrazňují „I“ v BIM. Jedná se o správu informací a to z pohledu samotného projektanta i v kontextu jeho spolupráce se specialisty.

Oblasti, na které se ARCHICAD 20 soustředí

Nové pracovní prostředí

Styl designu uživatelského rozhraní dělá z ARCHICADu 20 nejmoderněji vypadající BIM aplikaci dostupnou na současném trhu. Uživatelské prostředí jej posouvá od tradičního kancelářského programu blíže k mobilním aplikacím, což je zvláště přitažlivé pro progresivní projektanty. Vektorové ikony se zobrazují ostře a čistě i při změně velikosti na monitorech o vysokém rozlišení (4K). Tzv. Oblíbená nastavení jsou reprezentována automaticky generovanými barevnými 2D nebo 3D ikonami, které okamžitě dávají vizuální zpětnou vazbu. To nejen pomáhá BIM manažerům při vytváření a prosazování firemních šablon, ale také urychluje každodenní práci projektanta.

Vylepšená správa informací

Informace jsou nejcennější částí BIM projektu. ARCHICAD 20 zprostředkovává a systematizuje přístup k informacím vytvořených nejen v CAD/BIM aplikacích, ale i například k excelovským tabulkám. Implementace OPEN pracovních postupů znamená, že architekti mohou sdílet data se specialisty a konzultanty bez rizika ztráty informací. ARCHICAD 20 je jednou z prvních BIM aplikací, která pracuje s daty open-source standardu IFC 4. IFC 4 poskytuje velkou pomoc při koordinaci s ostatními disciplínami (podpora Design Transfer View a Reference View). A co víc, Bill East, iniciátor standardu Cobie nedávno potvrdil, že ARCHICAD je 100% Cobie kompatibilní.

Více informací o ARCHICADu 20 najdete na www.archicad.com. První veřejné představení ARCHICADu 20 v Česku proběhne během ArchiDAYs 2016 9. června. Distribuce ARCHICADu 20 bude spuštěna v červnu, uvedení české verze plánuje CEGRA na říjen.

Tisková zpráva ke stažení