Tiskové zprávy

GRAPHISOFT uvolnil BIMx pro OS Android

[27.7.2012] Po IPhonech a iPadech i pro Android. Unikátní technologie BIMx pro prohlížení projektů ve 3D je tak dostupná už téměř všem

Tisková zpráva 27/7/2012

Praha, Budapešť, 27.7. 2012 – Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR s.r.o. - CEGRA, výhradní zástupce firmy Graphisoft pro Českou republiku, oznamuje, že Graphisoft zpřístupnil svůj unikátní nástroj pro prezentaci BIM projektů GRAPHISOFT BIMx™ i pro mobilní zařízení se systémem Android. Přelomová technologie pro vysvětlení a prezentaci BIM projektů, je nyní k dispozici i ve formě 3D prohlížečky nejen pro iPhone a iPady, ale i pro širokou škálu zařízení se systémem Android. Navíc komunitní stránky BIMx community integrované do Facebooku zjednodušují využití této inovativní technologie mezi architekty a jejich klienty.
 
BIMx (Building Information Model Explorer) je interaktivní prostředí, ve kterém se lze pohybovat podobně jako v počítačových hrách. Procházení objektů nevyžaduje žádný licencovaný software a není závislé na programu, ve kterém byl projekt vytvořen. Uživatelé ArchiCADu mohou vytvořit samospustitelný BIMx model, se kterým lze pracovat na počítačích obou platforem Windows i Mac, na iPadech a iPhonech a nyní i na mobilních zařízeních se systémem Android. Software pro prohlížení BIMx modelů v tomto prostředí si lze stáhnout z https://play.google.com/store/apps/details?id=com.graphisoft.bimx. Aplikace GRAPHISOFT BIMx zpřístupňuje BIM projekt všem účastníkům procesu, nejen projektantům, tedy i investorům, dodavatelům či vlastníkům.
 
Komunita BIMx a stránky pro sdílení modelů
Do Facebooku integrované komunitní stránky BIMx community jsou centrálním uložištěm ke sdílení interaktivních 3D modelů. Projektanti s komerční nebo vzdělávací licencí BIMx zde mohou publikovat své projekty. Funkce Facebooku jako jsou "přidat komentář", to se mi líbí" a "sdílej" jsou doplněny o specifické nástroje pro třídění a vyhledávání modelů podle klíčových slov, podle autorů nebo klientů.
 
BIMx Model Transfer Service je zcela nová “cloud" služba, jež je k dispozici uživatelům s archicadovskou službou SupportPack. Uživatelé mají k dispozici 1 GB datového prostoru pro každou komerční licenci BIMx. Přístup k uloženým projektům lze chránit heslem.
 
Dostupnost
Aplikace BIMx pro počítače je standardní součástí instalace ArchiCADu 16. Podrobné informace o systémových požadavcích na počítače a mobilní zařízení se systémy iOS a Android najdete na http://www.graphisoft.com/support/bimx/system_requirements/. Česká verze ArchiCADu 16 půjde do prodeje 28.9. Nedočkavci si ale šestnáctku mohou otestovat už dnes, pro Česko byly na portálu myarchicad.com zpřístupněny TRIAL, studentská a školní INT verze.

o Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR, s.r.o. - CEGRA
CEGRA si od roku 1995 vybudovala pozici významného dodavatele počítačových technologií pro stavební průmysl v České republice. Jako exkluzivní partner jednoho z největších světových výrobců CAD/BIM programů, firmy GRAPHISOFT, pro Českou republiku, dodává 2D/3D integrovaný BIM projekční systém ArchiCAD™, jenž zahrnuje progresivní technologie BIM Server™, EcoDesigner™ a BIMx. CEGRA se orientuje i na architekturu/projektování staveb navazující profese facility management (systém ArchiFM), management projektu. Součástí nabídky CEGRA, která je partnerem firem Hewlett-Packard (HP Gold Specialist; HP DesignJet Specialist), Dell a Apple, jsou vizualizační programy z "rodiny" Artlantis francouzské společnosti Abvent.
 
o GRAPHISOFT
GRAPHISOFT® spustil BIM revoluci díky ArchiCAD®u, prvnímu BIM programu pro architekty a projektanty. GRAPHISOFT si udržuje vedoucí pozici na poli IT pro stavební průmysl díky řadě inovativním řešením, jako jsou GRAPHISOFT BIM Server™, první systém umožňující BIM spolupráci v reálném čase a GRAPHISOFT EcoDesigner™, první do BIM aplikace plně integrovaný systém pro analýzu energetické náročnosti budovy. Inovativní řešení firmy GRAPHISOFT zásadně změnily způsob, jakým architekti a projektanti navrhují a spolupracují. Od roku 2007 je GRAPHISOFT součástí Nemetschek Group.
 
Tisková zpráva ve formátu PDF