Tiskové zprávy

ArchiCAD 16 se stal produktem roku

[29.11.2012] ArchiCAD 16 získal tři prestižní ocenění v sedmém ročníku Construction Computing Magazine Awards ve Velké Británii

Tisková zpráva 29/11/2012

ArchiCAD 16 se stal produktem roku ve Velké Británii

Praha, Budapešť, 29.11. 2012 – Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR s.r.o. - CEGRA, výhradní zástupce firmy Graphisoft pro Českou republiku, si dovoluje oznámit, že ArchiCAD 16 získal tři prestižní ocenění v sedmém ročníku Construction Computing Magazine Awards ve Velké Británii.
 
Soutěž Construction Computing Awards, familiárně nazývaná "The Hammers", představuje a odměňuje technologie, nástroje a řešení pro efektivní navrhování, výstavbu, údržbu a úpravu komerčních budov, bytových domů a inženýrských projektů všech velikostí. Spolu s vítězstvím v hlavní kategorii Produkt roku si Graphisoft odnesl ocenění BIM produkt roku za ArchiCAD 16 a Mobilní produkt roku za BIMx. Graphisoft byl rovněž oceněn za významný přínos v kategorii Projekt zaměřený na životní prostředí a to za jeho účast v EuroBuild a M-Labs projektu.
 
o ArchiCADu
ArchiCAD 16 je nejnovější verzí CAD/BIM programu pro architekty a projektanty. ArchiCAD 16 přínáší sofistikované prostředí pro vytváření, sdílení a vyhledávání BIM komponent. Do ArchiCADu vestavěný nástroj pro vyhodnocování energetické náročnosti z něj dělá "nejzelenější" aktuálně dostupný BIM projekční systém.
 
o BIMx
BIMx je jedinečný, interaktivní, 3D prezentační nástroj pro architekty, kteří chtějí vytvářet nové standardy pro prezentaci vlastních projektů.
 
o Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR, s.r.o. - CEGRA
CEGRA si od roku 1995 vybudovala pozici významného dodavatele počítačových technologií pro stavební průmysl v České republice. Jako exkluzivní partner jednoho z největších světových výrobců CAD/BIM programů, firmy GRAPHISOFT, pro Českou republiku, dodává 2D/3D integrovaný BIM projekční systém ArchiCAD™, jenž zahrnuje progresivní technologie BIM Server™, EcoDesigner™ a BIMx. CEGRA se orientuje i na architekturu/projektování staveb navazující profese facility management (systém ArchiFM), management projektu. Součástí nabídky CEGRA, která je partnerem firem Hewlett-Packard (HP Gold Specialist; HP DesignJet Specialist), Dell a Apple, jsou vizualizační programy z "rodiny" Artlantis francouzské společnosti Abvent.
 
o GRAPHISOFT
GRAPHISOFT® spustil BIM revoluci díky ArchiCAD®u, prvnímu BIM programu pro architekty a projektanty. GRAPHISOFT si udržuje vedoucí pozici na poli IT pro stavební průmysl díky řadě inovativním řešením, jako jsou GRAPHISOFT BIM Server™, první systém umožňující BIM spolupráci v reálném čase a GRAPHISOFT EcoDesigner™, první do BIM aplikace plně integrovaný systém pro analýzu energetické náročnosti budovy. Inovativní řešení firmy GRAPHISOFT zásadně změnily způsob, jakým architekti a projektanti navrhují a spolupracují. Od roku 2007 je GRAPHISOFT součástí Nemetschek Group.

Tisková zpráva ve formátu PDF