Tiskové zprávy

Další akreditované konzultační středisko

[24.2.2014] SPŠS Josefa Gočára se stala akreditovaným konzultačním střediskem programů pro projektování ve stavebnictví - ArchiCAD a Artlantis

Certifikát předal řediteli školy Střední průmyslové škole stavební Josefa Gočára obchodní ředitel Centra pro podporu počítačové grafiky ČR s.r.o.  Ing. Jan Gajda. Škola bude poskytovat konzultace projekčním subjektům při přechodu z jiného software nebo při přechodu ze 2D do 3D, prezentovat praktické ukázky z projekční praxe konkrétním zájemcům o využití 3D modelu, poskytovat plně vybavené učebny pro školení, konzultace a prezentace, testovat nové verze software a způsoby výuky ArchiCAD a Artlantis.
 
V rámci vlastní výuky studentů slouží ArchiCAD jako pomůcka ke vstupu do 3D, resp. BIM projektování. Ve třetím ročníku studenti vytvářejí 3D model virtuální budovy s parametrickými knihovními prvky. Z něho odvozují 2D výkresová dokumentace včetně vizualizace a animace.
 
ředitel školy Ing. Bc. Tomáš Langer (vpravo) a Ing. Jan Gajda
 
O Střední průmyslové škole stavební Josefa Gočára
Škola má dlouholetou tradici. Působila v několika pražských budovách jako jedno z oddělení průmyslového školství založené v roce 1837. Od roku 1993 nese čestné jméno po slavném a významném architektovi Josefu Gočárovi. Škola jako jediná v Praze se specializuje na obor Pozemní stavitelství od 1. do 4. ročníku. Škola vychovala řadu odborníků, kteří se úspěšně uplatnili ve stavebnictví.
 
O CEGRA
Společnost Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR s.r.o. (CEGRA) si od roku 1995 vybudovala pozici významného dodavatele počítačových technologií pro stavební průmysl v České republice. CEGRA je průkopníkem BIM projektování, jejím stěžejním produktem je ArchiCAD, systém využívající technologii virtuální budovy (Virtual Buiding™).