Tiskové zprávy

Nemetschek AG zakládajícím členem SAC

[15.7.2014] Vlastník GRAPHISOFTu oznámil svou účast v iniciativě Strategic Advisory Council, jejíž cílem je lepší sdílení informací ve stavebnictví

Nemetschek AG oznámil, že se společně se společnostmi Autodesk, HOK a Trimble, jako zakládající člen podílí na činnosti iniciativy Strategic Advisory Council (SAC). SAC vznikla v rámci uskupení buildingSMART International a jejím cílem je dát dohromady vedoucí představitele největších světových firem působících ve stavebním průmyslu.
 
Viktor Várkonyi, CEO Graphisoft a člen Executive Board of Nemetschek AG, řekl: “Nemetschek Group vítá tuto strategikou iniciativu. Nemetschek a buildingSMART sdílejí stejný cíl, kterým je zajistit, aby se otevřené datové formáty, jako jsou IFC a BCF, staly nesporným standardem pro na modelu založenou spolupráci v oblasti AEC (Architecture Engineering Construction) průmyslu. Hlavně chceme zajistit, aby uživatelé softwaru mohli postavit svou spolupráci na sdílení neutrálních dat té nejvyšší kvality. Záruka našeho úspěchu spočívá v tom, že se všechny firmy ze skupiny Nemetschek Group, stejně jako Autodesk a Trimble, zavázaly ke stejnému cíli."

Tisková zpráva Nemetschek (anglicky)