ARCHICAD

ARCHICAD přinesl revoluci do BIM týmové spolupráce

BIM (Building Information Modeling) přináší kvalitativně vyšší způsob týmové spolupráce. Ovšem v případě velkých projektů to znamená požadavek na zpracování toku velkého množství dat. GRAPHISOFT BIM Server, jenž je standardní součástí ARCHICADu, toto řeší a to i pro případ týmové spolupráce v prostředí internetu. Patentovaná technologie Delta Server™ totiž dramaticky snižuje objem dat, která mezi členy týmu "proudí".

ARCHICAD - nová generace týmová spolupráce

Technologie budoucnosti - Teamwork

BIM Server™, na němž Teamwork "stojí", je technologií klient - server. Vnitřní algoritmy BIM Serveru, jež si Graphisoft patentoval pod jménem DELTA-server™, zabezpečují, že mezi počítači jsou přenášeny pouze změny v projektu. Průměrný datový tok se tak z megabytů redukuje na kilobyty. BIM týmová spolupráce je tak možná nejen v prostředí lokální sítě, ale i prostřednictvím internetu.
 

Rychlost

Dlouhé čekání na synchronizaci projektu je v týmovém prostředí ARCHICADu minulostí. Technologie DELTA-server™ díky dramatickému snížení objemu přenášených dat umožňuje k týmové spolupráci na projektu využívat standardní připojení k internetu, ale i značně zrychluje právě synchronizaci.
 

Bezpečnost dat

Poškození nebo ztráta dat díky chybě v síti nebo na počítači jsou velkou starostí všech CAD manažerů. Robustní architektura BIM Serveru zabezpečuje integritu dat v každém okamžiku. Od ARCHICADu 16 je k dispozici komplexní systém automatického ukládání týmových projektů.
 

Pracovní postupy

Členové týmu si rezervují část projektu v momentě, kdy to potřebují. Rychlou a plynulou komunikaci mezi projektanty zajišťuje komunikační on-line systém (podobný jako např. Skype) a automatický on-line pracující systém grafického označování rezervovaných konstrukcí.
 

Sadu video klipů, které ukazují jak prostředí ARCHICAD Teamwork pracuje, si lze stáhnout zde 

Mosty mezi kontinenty: online BIM spoluráce

Podívejte se na záznam webináře Watch "Open & Online BIM spolupráce". Pochopíte, jak GRAPHISOFT BIM server pomáhá projekčním týmům implementovat BIM do jejich každodenní praxe a to nezávisle, kde jejich členové působí. Možnosti BIM spolupráce mezi projektanty jsou umocněny skutečností, že BIM projekt mohou online sdílet další profese. Pro stažení prezentace je nutné provést registraci.