Abecedně dle výrobce

Cembrit – fasády

Firma Cembrit je největší výrobce vláknocementové krytiny ve střední Evropě, jehož výrobky jsou určeny pro širokou škálu staveb bytových, veřejných a průmyslových. Pro návrh fasád dodává Cembrit „archicadovské“ řešení. Doplněk Smart Façade Tool navrhuje fasádu za pomoci speciálně vytvořeného GDL objektu a standardních nástrojů ArchiCADu čára a výplň. Doplněk je určen pro ArchiCAD 9, 10 a 11, ArchiCAD STE 2007 a 2008. Podporovány jsou platformy, Windows i Apple Macintosh Power PC a Apple Intel. Doplněk sestává ze tří komponent: Knihovny , vlastní doplněk (Tepro.apx resp. SFT.apx) a manuály ve formátu PDF i instruktážního videa. Ovládání je v angličtině, pracuje se však s objekty určenými pro Česko.

Knihovna fasádních prvků obsahuje všechny dostupné typy fasádních panelů. Panelům lze přiřadit materiál dle nabídky výrobce. Panelům s další povrchovou úpravou, která umožňuje libovolné barevné řešení, se přiřazuje barva dle systému NCS. Knihovní prvky ze velmi efektivně využít pro testování nejvhodnějšího řešení fasády.
 
Dostupnost a aktualizace
Aktuální verze doplňku je Smart Façade Tool 1.2, také knihovna je označena číslem 1.2 Software je ke stažení ZDARMA na stránkách firmy Cembrit http://www.cembrit.cz/index.asp?menu=674