Abecedně dle výrobce

Qbiss One firmy Trimo - modulový fasádní systém

Firma Trimo je dodavatel kompletních služeb v oblasti výstavby objektů s použitím ocelových konstrukcí. Hlavní sídlo firmy se nachází ve slovinském Trebnje, v Česku má společnost obchodně technické zastoupení v Praze (www.trimo.cz) a výrobní kapacity v Novém Jičíně (prefabrikované ohnivzdorné panely Trimoterm s výplní z minerální vlny, ocelové konstrukce a kontejnery, systém Qbiss, fotovoltaické panely EcoSolar PV a Design ArtMe).

Qbiss One (www.qbiss.eu) je sofistikovaný úsporný modulový fasádní systém, který představuje alternativu ke konvenčním provětrávaným fasádám. Jedná se o kompletní technické řešení, spojující samonosnou izolační a požárně odolnou konstrukci. Qbiss One má opticky hladký povrch, unikátní zaoblené rohy v nárožích a stínované spáry. Je dodáván v široké škále barevných provedení a s různými způsoby kotvení.

Archicadovská funkce Trimo je určena právě k řešení Qbiss One fasád. Qbiss_One BIM Tool se skládá z knihovny jednotlivých elementů (prvky rámu a panely), se kterými pracuje standardní archicadovský nástroj LOP. Pomocí něj se vymodeluje konstrukce, ze které Qbiss_One BIM Tool vygeneruje výpis použitých prvků (CW-Qbiss rámy, CW-Qbiss panely). Ten lze uložit ve formátu “excel” a po jeho odeslání na email enquiry@qbiss.eu, získáte nacenění konstrukce. Qbiss_One BIM Tool je vyvinut pro ArchiCAD 16. Disponuje propracovaným grafickým rozhraním, nastavitelné parametry přesně reprezentují vlastnosti konstrukce tak, jak je vyráběna a dodávána. Součástí programu je návod, vše je v angličtině (nebo slovinštině). Knihovna je zdarma ke stažení (nutná registrace) z http://www.trimo.si/aktualno/novice/qbiss-one-bim-orodje/