Prezentace

21.8.2018-BIM pro kontrolu a optimalizaci, Solibri Model Checker v9.8 v Brně

[9.7.2018]

Seminář BIM pro kontrolu a optimalizaci projektů, Solibri Model Checker v9.8

úterý 21. srpna 2018, 10:00 (prezence od 9:45) až 11:30
Hotel Continental Brno, Kounicova 6

Solibri Model Checker je výkonným systémem pro koordinaci BIM projektu, kontrolu kvality BIM projektu a kontrolu dodržování technických norem a právních předpisů. Během semináře uvidíte jak obecné využití programu, tak konkrétní využití komunikace REVIT x SOLIBRI (Daniel Šabart, SKANSKA Reality) a ARCHICAD x SOLIBRI (Jan Beneš, CEGRA).

Solibri Model Checker využívají stavební firmy, developerské společnosti, stejně jako investoři, pro kontrolu proveditelnosti konstrukce a kontrolu nákladů, provozovatelé budov pro kontrolu správné funkčnosti objektů a samozřejmě architektonické a projekční kanceláře pro kontrolu integrity a správnosti provedení projektu. Pro tyto typy subjektů je též prezentace určena.
Přijďte se podívat na software, jenž podporuje unikátním způsobem práci s BIM projekty. Během semináře bude prostor k diskuzi a „nemine" Vás ani občerstvení.


Vláda ČR svým usnesením č. 682 ze dne 25. září 2017 schválila materiál Koncepce zavádění metody BIM v České republice. Klíčovým termínem uváděným v materiálu je rok 2022, odkdy je plánováno uložení povinnosti použití BIM pro nadlimitní veřejné zakázky na stavební práce financované z veřejných rozpočtů včetně zhotovení jejich přípravné a projektové dokumentace. Druhým klíčovým faktorem je zavedení formátu IFC jako standardu pro výměnu informací. (více na https://www.mpo.cz/cz/stavebnictvi-a-suroviny/bim/koncepce-zavadeni-metody-bim-v-cr-schvalena-vladou--232136/)